Milan – rozhovor

web developer

Na konci minulého roku se náš tým rozrostl o nového kolegu Mindtslana, který nastoupil na pozici web developer. Pro naše klienty tvoří nové webové stránky a upravuje ty staré. Jeho největší devizou je to, že jeho práce je jeho koníčkem. Online svět ho baví, je pro něj neustálou výzvou a důvodem k rozšiřování vědomostí. Seznamte se….

Milan
Web developer

Co se Vám líbí na práci v oblasti tvorby webů a jak vnímáte online svět okolo nás?
Vše čemu se věnuji je výzva, následovaná radostí z výsledku. V konečném důsledku jsou všichni spokojeni, vše je takové pozitivní a optimistické. Práce online mi naprosto vyhovuje, protože vstávám bez budíku a řídím si svůj čas. Navíc, se stále něco učím, technologie všeobecně se vyvíjí každým dnem.

Co Vás vedlo ke spolupráci s firmou FCC?
Lidé ve firmě FCC mají smysl pro humor, odpovědnost a jsou „v pohodě“. Je to místo, kde se dají věci v klidu prodiskutovat. Také se mi líbí argumentace kolegů v případě jiného názoru. Argumentace probíhá opravdu věcně a zdravě dravě. Hledají se optimální řešení a myslí se i na „co potom“, tedy na budoucnost projektů z pohledu klienta.

Co považujete za svou největší profesní výhodu?
Vždy jsem si myslel, že jsem netrpělivý člověk, ale v případě práce mám trpělivosti na rozdávání, což je moje výhoda. Výhod mám více, pokud se můžu pochválit – třeba bohaté zkušenosti s jednáním klientů, přehled v hardware a software (počítače „stavím“, servisuji apod.), zkušenosti s tvorbou webů a vše kolem toho (domény, serverová nastavení pro web, …).

Jaké jsou Vaše vize a cíle v rámci FCC?
Rád bych produkoval a vytvářel jednoduchá řešení. Preferuji všechno jednoduché, jak jenom to jde, pak je to více uživatelsky přívětivé nejen z pohledu uživatele, ale i z pohledu administrace projektu. Navíc to šetří čas a další interakci. Ovšem cesta k jednoduchosti není jednoduchá. Proto je důležitý tým, kde si lidé vzájemně pomohou a ten v FCC určitě je.

Co tě baví v práci i mimo ni?
Na tuto otázku mám jednoduchou odpověď: v práci mě baví práce. A jsem rád, že mám to štěstí, že mohu dělat to, co mě baví. Mezi to, co mě baví a čemu se věnuji, patří také komerční fotografie. Vlastně už přes 10 let dělám jen to co mě baví.