JAKOU ZÁKAZNICKOU PODPORU MÁ FACEBOOK?

Facebook support

“Rozmohl se nám tady takový nešvar….”, většina z vás zná tuto slavnou hlášku z nyní již kultovního snímku Pelíšky. I nám se poslední dobou opakuje jedna situace a to, že nás kontaktují uživatelé Facebooku a myslí si, že jsme jeho správci či zákaznická podpora. Odpovědí je, že nejsme. Jsme specialisté na PPC a na komunikaci a propagaci na sociálních sítích

Přijde nám to, ale jako zajímavé téma … proto se pojďme na to podívat.

 

Jak to vlastně je se zákaznickou podporou na Facebooku?

Pravdou je, že Facebook žádnou “lidskou” zákaznickou podporu nemá, alespoň ne takovou na jakou jsme zde u nás zvyklí. Facebook svým uživatelům nabízí Centrum nápovědy, kde se prostřednictvím témat a pokládání otázek k svému problému a jeho řešení více-méně vždy dostanete. I když je to někdy zdlouhavá proklikávací hra. 

 

Důmyslně nastavenou sítí otázek a odpovědí to nekončí

Lidský prvek ve Facebook nápovědě naleznete v sekci “navštívit komunitu pro nápovědu, kde radí uživatelé uživatelům. Tam můžete také zkusit dohledat řešení svého problému nebo položit otázku a věřit, že vám někdo odpoví a poradí. 

 

Nejčastější problémy 

Nahlášení zneužívání vaší stránky

Nahlášení porušení pravidel

Nahlášení porušení soukromí

Nahlášení porušení duševního vlastnictví

Nahlášení problému s Facebookem

 

Takto bychom s užitečnými odkazy mohli pokračovat donekonečna. Těch témat je opravdu hodně. Z vlastní zkušenosti doporučujeme obrátit se na vlastní skupinu přátel na Facebooku. Většina z nich již problém na Facebooku řešila a má s tím zkušenosti, které vám zcela ráda zprostředkuje. 

Konkrétní případ: Víme například, že zneužití vašeho profilu jinou osobou mohou nahlásit právě vaši přátelé, kteří tento falešný/ ukradený profil označí a tím odešlou podnět “správci”. Vy jakožto uživatel bude informovaný o tom, že bylo nahlášeno zneužití a většinou do následujícího dne informaci o zablokování falešného účtu. I od toho jsou přátelé na Facebooku. 

 

Facebook, ačkoliv již označován za dinosaura mezi sociálními sítěmi, zde má stále své místo. Doufejme tedy v menší množství problémů k řešení a více času stráveného tím k čemu je Facebook určen, sociálnímu družení.  

 

Pomáháme firmám používat Facebook k jejich zviditelnění a posílení jejich obchodu. Jsme specialisté na sociální média, domluvte si s námi schůzku a pobavme se o tom jak můžeme pomoci právě VÁM. Zastihnete nás na tel: 602 710 206 nebo e-mailu: info@fcconsulting.cz.