3 důvody proč potřebujete SEO analýzu

SEO

Máte krásné nové webové stránky, ale:

 1. nikdo na ně nechodí
 2. nejsou vidět v organickém (neplaceném) vyhledávání
 3. “proklik” na vaše stránky z vyhledávačů je prakticky nulový

 

Co se skrývá pod zkratkou SEO?

SEO (Search Engine Optimalization) = optimalizace pro vyhledávače nebo-li optimalizace nalezitelnosti

 

K čemu je SEO analýza?

Odborná SEO analýza kontroluje, zda vaše webové stránky splňují nejnovější požadavky vyhledávačů, zda jsou viditelné pro vyhledávací roboty, zda jsou rychle načtené a přizpůsobivé mobilním zařízením, zda neobsahují duplicitní nebo jinak nevhodné texty a naopak zda obsahují správné texty a klíčová slova.

 

Závěry SEO analýzy (a audit) a následné nápravné kroky pomohou:

 • odstranit technické chyby
 • zvýší rychlost a přizpůsobivost vašich webových stránek
 • zvýší také jejich návštěvnost
 • zajistí, že budete “viditelní” pro vyhledávače, což zvýší pravděpodobnost získání nových klientů a objednávek, i nových zaměstnanců či obchodních partnerů
 • propojí vaše stránky a aktivity se sociálními médii, učiní vás tedy “viditelné” ještě dále

 

Jak fungují vyhledávače?

Vyhledávač se snaží nalézt pro poptávajícího co nejrelevantnější odpověď, resp. pro dotaz, který uživatel položí hledá takovou odpověď (nabídku), která co nejvíce svým obsahem a klíčovými slovy odpovídá. Hodnotí však také rychlost načítání webových stránek či přizpůsobivost pro mobilní zařízení. Můžeme ho nazvat nyní tak často skloňovaným slovem “proklientský”. Uživateli chce co nejvíce vyjít vstříc a nechce mu nabízet webové stránky, které mu obsahem nebo technicky nebudou vyhovovat (neodpoví na jeho zadání).

 

Kvalitní obsah vašeho webu

Vyhledávače rozeznají nastavené parametry webu a do předních pozic staví weby, které si to opravdu zaslouží, tzn. není vždy nutné si přední pozice kupovat. Kdy?

 • pokud má váš web kvalitní obsah.
 • detailní popis služeb/zboží
 • zpětné odkazy
 • reference – ty pozitivní jsou samozřejmě nejlepší
 • návody
 • blog (odborné i zajímavé články)
 • atd…

 

Optimalizace na míru

My v FCC nepracujeme podle jedné šablony. Každý zákazník je jedinečný a jako k takovému k němu přistupujeme. Každý má své produkty, služby, názory, svou cílovou skupinu a svůj web. Jeho web je také jedinečný a z toho se vychází. S klienty obvykle absolvujeme několik schůzek, na kterých klienta poznáváme, analyzujeme situaci a stávající stav.

Výstupem je analýza, která je srozumitelná a zaměřená na obchod, zahrnuje technické informace, soupis řešení a postupů, doporučení a popis očekávaného zlepšení. Analýza samozřejmě obsahuje časový plán, tedy časování jak který krok bude při implementaci následovat. Během celého procesu jsme s Vámi, komunikujeme, upravujeme, měníme, vše přizpůsobujeme nově vyhodnoceným informacím.

SEO je totiž v počáteční fázi zdlouhavější a finančně náročnější. Pomalu se musí roztočit všechna soukolí, a musí do sebe náležitě zapadat. Roztočení celého soukolí může trvat až 3 měsíce. Odměnou správně nastaveného a rozjetého SEO jsou dlouhodobé stabilní výsledky.

Rozpohybujeme i vaše soukolí. Umíme to. Proberte to s námi na tel: 602 710 206 nebo e-mailu: info@fcconsulting.cz